Blog do projektu Open Source JavaHotel

niedziela, 4 października 2009

Byliśmy na koncercie

29 września 2009 rok.

http://www.dkpraga.pl/index.php?option=com_eventlist&view=details&id=90&Itemid=71

Bardzo nam się podobało. Okazało się, że znany koncert organowy Handla bardzo  ładnie brzmi, nawet jeśli orkiestrę stanowi kwartet smyczkowy.Bardzo brawurowo zabrzmiało wykonanie kwartetu smyczkowego Mendelssohna.

W przeciągu godziny koncertu zaprezentowano cały przekrój muzyczny, od wielkich klasyków: Handla, Mendelssohna-Bartholdyego oraz Józefa Haydna aż po muzykę współczesnego kompozytora.

Ale to co było zaletą było także wadą. Za dużo muzyki wtłoczonej w krótki czas powodowało, że niestety nic się specjalnie nie utrwaliło w pamięci. A wielka szkoda, na przykład z wielką przyjemnością byśmy posłuchali dłużej muzyki Jarosława Ciecierskiego (zarazem organisty), ale zanim się na dobre zaczęło juz się skończyło. Gdzieś się zagubiła niestety gra organisty, za wykonanie muzyki Louisa Vierna nie zebrał oklasków. Ponieważ jest to mało znany kompozytor, więc publiczność zapewne nie zorientowała się, kiedy miał miejsce koniec. Na pewno przydałoby się tutaj jakieś wprowadzenie.

To jednak są drobiazgi, była to bardzo miło spędzona godzina.

Innym problem było słabe rozreklamowanie samego koncertu, w kościele naliczyliśmy może 30-40 osób, część z nich to zapewne osoby z parafii zachęcona ogłoszeniami parafialnymi.

Jest to jednak dopiero druga edycja Praskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej, to wspaniałe, że na bardzo ubogim muzycznym firnamencie Warszawy pojawiła się nowa gwiazda, miejmy nadzieję, że na stałe.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza